niedziela, 10 listopada 2013

Poznajcie Makarbellego

Makarbelli ma złotą grzywę i różowy ogon. Koński ogon. Na szyi dumnie nosi szafirową obrożę wysadzaną złotymi talarkami. Ma śliczne żółciutkie gatki (setki razy łatane), seledynowy berecik z antenką i szeroki uśmiech na słodkim pysku.
Makarbelli ma też siostrę - Makarbellę. Makarbella mieszka po drugiej stronie Makarbellego, jest różowa i wiecznie się z nim kłóci. O wszystko, ale najczęściej o kokardkę na ogonie. Bo Makarbella zagarnęła kokardkę, która u Makarbellego tylko trochę jest i Makarbelli kokardki się wstydzi. Makarbella ma tak samo jak Makarbelli morelowe aksamitne kopytka i dlatego nie lubi, gdy Makarbelli włazi do kałuży. Bo w kałuży kopytka się moczą i później trudno je wysuszyć. A nikt nie lubi mieć mokrych kopytek.
Makarbelli i Makarbella mieszkają w książce. Właściwie obojętnie jaka to książka, chociaż ich historię można czytać tu (http://makarbelli.blogspot.com/).
Czy odgadliście już, że rodzeństwo Makarbellich jest zakładką do książki? Zakładkę zrobiła Najpiękniejsza na szkolny konkurs. Nie możemy się doczekać wyników. A wkrótce poznacie Kordelię!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz